Govornici Talent Development Foruma
Njegov fokus istraživanja je na univerzalnim metodama strukturalnog praćenja zdravlja (SHM); novim tehnologijama senziranja; naprednim analizama podataka za dijagnostiku, prognostiku i donošenje odluka; pametnim, kinetičkim, raspoloživim i prilagodljivim strukturama; holističkoj analizi struktura nasleđa; i inženjerstvu i umetnosti uopšte.
Prof. Glišić je autor i koautor više od stotinu objavljenih radova, nekoliko univerzitetskih kurseva i kurseva za praktičare. Potpredsednik je za obrazovanje, član Saveta i član ISHMII-a, kao i član nekoliko drugih profesionalnih udruženja i uredničkih odbora časopisa. Profesor Glišić je dobio nekoliko nagrada za svoja istraživanja i podučavanje.



Branko je jedan od pionira primene programiranja i naprednih matematičkih metoda u ekonomiji i finansijama u Srbiji i regionu. U Barseloni i Beogradu kreirao je Master in Finance i International Masters in Quantitative Finance (IMQF), respektivno. Bio je gostujući profesor na Frankfurt School of Finance and Management kao i na Higher School of Economics u Moskvi. Na Računarskom fakultetu u Beogradu od 2021. pokreće, jedinstven u regionu, jednogodišnji Kratki program na engleskom jeziku Master in Computational Finance (MCF) koji sjedinjuje primenjene kompjuterske nauke i programiranje, mašinsko učenje i napredno modeliranje iz finansija i radi na pokretanju istoimenog master programa. Redovni je član (Fellow) CESIfo Research Network na Ludwig-Maximilians University u Minhenu, Nemačka, član je European Economic Advisory Group kao i Naučnog komiteta UniCredit fondacije u Milanu, Italija. Potpredsednik je Srpske akademije nelinearnih nauka, član je Odbora za visoko obrazovanje SANU (od 2021.), predsedništva Naučnog društva ekonomista Srbije, kao i Srpske akademije ekonomskih nauka. Bavi se istraživanjima iz oblasti primena naprednih metoda optimizacije u ekonomiji i finansijama. Održao je preko 40 predavanja po pozivu na vodećim univerzitetima uključujući CalTech, Harvard, UCLA, UPenn, Duke, LBS, i LSE. Bio je potpredsednik Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje Republike Srbije, savetnik guvernera Narodne banke Srbije, i predsednik Upravnog odbora penzijskog fonda “Dunav” i imao mnogobrojne druge profesionalne angažmane u zemlji i inostranstvu.

Majin poslovni pokretač je pomaganje liderima i HR-ovima da pobede uz pomoć promene – osnažujući stvaranje vrednosti u digitalnim vremenima kroz jake timove, posvećenim liderstvom i inovativnim HR-om. Budući da HR ima priliku da pokrene organizacionu snagu u poslu, smatra da fokus HR-a mora biti na stvaranju boljeg radnog okruženja kroz razvoj pojedinaca i timova u svim disciplinama.

mogu da pomognu pri rešavanju velikih globalnih problema, od klimatskih i drugih ekoloških problema, do socijalnih poput jednakosti i child labour-a. U startupu sam zadužen za dve pozicije. Prva je Researcher, što znači da se bavim proučavanjem tema popu trenutnih ESG merila koja se koriste, kako se mogu usavršiti i koji biznis modeli omogućuju da naše investicije imaju pozitivan uticaj na svet oko nas. Takodje sam zadužen i za Business Operations što mi pruža priliku da sa osnivačima učstvujem u vođenju firme i tražnju investitora i prilika gde ćemo moći da iskoristimo naš proizvod- brokerage aplikaciju koja uzima u obzir ESG merila.

Oblast naučnog interesovanja dr Nedeljkovića su međunarodne finansije i finansijska tržišta, međunarodna ekonomija i ekonometrijska analiza. Objavio je više radova u poznatim međunarodnim časopisima (kategorija M21), koji su citirani preko 400 puta (Google scholar). Njegov naučni rad je predstavljan na svim vodećim svetskim konferencijama poput godišnjih konferencija Američkog udruženja (AEA), Evropskog udruženja (EEA) i Britanskog kraljevskog udruženja ekonomista (RES), kao i Američkog udruženja statističara (ASA) i Evropskog društva ekonometričara. Držao je predavanja po pozivu na većem broju institucija poput univerziteta Jejl, Birmingem, Lil, Strazbur, Warwick; MMF, Norveške i Španske centralne banke. Stalni je recenzent vodećih međunarodnih časopisa iz ekonomije.
Dr Nedeljković i dugogodišnji konsultant Svetske banke u Vašingtonu na različitim projektima iz međunarodne ekonomije. U poslovnoj karijeri radio je u Ekonomskom institutu i Agenciji za osiguranje depozita, sanaciju, stečaj i likvidaciju banaka u Beogradu, Barclays Global Investors u Londonu, kao i u Narodnoj banci Srbije, prvo na pozicijama savetnika viceguvernera i guvernera Narodne banke Srbije, a potom vodećeg ekonomiste.

Ispunjava je rad sa studentima, koje motiviše da uče i stvaraju u skladu sa novim tehnološkim dostignućima (od programiranja planetarijuma, igrica i kvizova, preko simulacija fudbala, do pametnih utičnica i podešavanja boja i intenziteta svetlosti lampe…).
Pored aktivnosti u nastavi i nauci, bavi se saradnjom Matematičkog fakulteta sa IT kompanijama – organizuje stručna predavanja, radionice, kurseve, gostujuća predavanja, prikaze stručnih praksi, poslova i slično.

Trenutno je na poziciji Izvršnog direktora ljudskih resursa za istočnu Evropu u NCR korporaciji, globalnoj tehnološkoj kompaniji sa sedištem u Americi.
Kroz nadgledanje svih aspekata menadžmenta ljudskih resursa, Bojana uspostavlja i razvija HR timove, kao i infrastrukturu za kompaniju sa Fortune 500 liste kako bi efektivno podržala ubrzan rast evropskih softver, hardver i servisnih timova na prostorima istočne Evrope, sa velikim fokusom na Beograd.
U okviru svoje pozicije, kao strateški HR partner, Bojana pruža efektivne smernice liderima i zaposlenima u cilju pružanja jedinstvenih iskustava u oblastima performansa, zadovoljstva zaposlenih, razvoja talenata i karijernog napretka za više od 5,700 zaposlenih u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Češkoj, Rusiji i Ukrajini.
Pre rada u NCR korporaciji, Bojana je sticala profesionalno iskustvo na pozicijama u okviru top menadžmenta u kompanijama PepsiCo, Mondelez Europe, S&T AG, Coca-Cola i avio kompaniji British Airways.
Bojana je diplomirala na Univerzitetu Brunel u Londonu. Poseduje master diplomu u oblasti menadžmenta ljudskih resursa, kao i diplomu osnovnih studija u oblasti ekonomije i menadžmenta.
Udata je za Nenada i ponosna je majka Elene od 18 godina i Lazara od 11 godina.
Suosnivač i direktor Krojačeve škole (eLearning platforma) koja danas obučava više od 20 hiljada učenika, suosnivač web development kompanije Krojač, autor knjige za decu “Mamine priče”, autor online projekta Suveniri Srbije. Realizator je koncepta rada Krojačeve škole i online kurseva, kao i celokupnog tržišnog nastupa i promotivnih aktivnosti škole. Nagrade i priznanja: Biznis žena Srbije, Plaketa Društva informatičara Srbije (2009. i 2019.), CVET USPEHA ZA ŽENU ZMAJA, E-Trgovina Award, Turistički cvet, IT Awards Nagrada za poseban doprinos obrazovanju, Specijalna pohvala – Najbolji mladi preduzetnik.
U prvom planu ostaje inženjerska vizija da doprinesu opštem kvalitetu osvetljenja i njegovom pozitivnom uticaju na čoveka i okolinu.
Gospodin Budeč je u preduzetništvo ušao odmah pošto je završio angažman na svom prvom radnom mestu, gde je od mesta pripravnika stigao do rukovodioca ogranka za Irak za nepune tri godine. Osnivanjem BUCK-a 1992, u osvetljenju je spojio svoju strast prema elektrotehnici, estetici i funkcionalnosti. Za četvrt veka postojanja, BUCK je izrastao u međunarodni brend, priznat u stručnim krugovima po svom doprinosu u oblastima industrijskog, grafičkog i korporativnog dizajna. G. Budeč ističe važnost timskog rada i inovacija, o čemu svedoči dvadesetak međunarodno registrovanih dizajna i registrovan žig.
Ulaganjem u lični i profesionalni napredak svojih zaposlenih, pažljivim osluškivanjem i predviđanjem trendova, kako u branši, tako i u poslovnom okruženju, a nikad skroman kad su ambicije u pitanju, Budeč smatra da zlatno razdoblje BUCK-a tek predstoji.
Trenutno radi u Oracle kao Software Developer, a od februara do maja 2021. godine bila je na praksi u Microsoftu na poziciji softverskog inženjera.
Još kao srednjoškolka se isticala odličnim uspehom i bila je đak generacije Šabačke gimnazije. Nosilac je brojnih nagrada među kojima je i Republička stipendija za izuzetno nadarene studente (2019-2020). Pored toga, išla je na Republička takmičenja iz istorije i na Književne olimpijade (2012-2016).
Pokretač je i učesnik brojnih inicijativa, od Male IT Akademije kroz koju je prošlo preko 300 mališana, do osnivanja Asocijacije srpskih klastera i Balkansko-crnomorsko-baltičke mreže IT klastera.
Povrh toga, koautor je popularne publikacije IT in Serbia – At a Glance, jedinog javno dostupnog dokumenta koji daje sveobuhvatan pregled IT industrije u Srbiji. Godine 2020. je izašlo peto izdanje.
Previously, Adam was a Manager at EY, making Tech mergers and acquisitions happen on a regional level.
He managed the sale of 3Lateral to Epic Games, and supported the $3bn sale of United Group to BC Partners.
He is actively involved within the startup community: coaching founders, creating workshops, supporting applications for the Innovation fund, connecting to Venture Capital funds etc.. Adam supported Digital Serbia Initiative in launching the first Startup Scanner in 2019.
Before joining 3Lateral, he managed DokTok, a new platform for free video consultations with doctors and mental health workers. It was awarded by the Ministry of Innovation for their support during COVID-19 pandemic.
“Bio sam glavni organizator projekta Beogradski dana inženjera 2020. godine koji predstavlja lokalnu rundu najvećeg evropskog inženjerskog takmičenja (EBEC), a nakon toga u junu iste godine sam postao član organizacionog odbora na poziciji koordinatora za logistiku sajma poslova i praksi “JobFair – Kreiraj svoju budućnost”. Radom na projektu JobFair sam se pronašao u logistici kojom se sada profesionalno bavim radeći u kompaniji Kuehne+Nagel. U BEST-u sam stekao mnoga iskustva koja su mi doprinela u kasnijem radu ali i poznanstva koja za mene imaju još veći značaj.”
Case Study Club: Upisom u prvu godinu fakultet Dragan se učlanio u Case Study Club. Prvi projekat na kojem je imao priliku da ostavi svoj trag je bio High School Case Competition. Kao tim za logistiku je 2 godine za redom pomagao da se ovaj projekat uspješno ostvari!
Takođe ispratio je kao Ambasador Belgrade Business International Case Competition, takmičenje koje zauzima mjesto među top 10 takmičenja u ovoj oblasti. Naredne godine je bio zadužen za eksterne odnose, ali pandemija je zaustavila događaj u pola.
Sada je podpresjednik sa eksterne odnose i finansije.
Što se takmičenja tiče, već u prvoj godini je kao član tima uspio da se domogne finala u WizzYouth Competition, riješavanju studije slučaja za WizzAir.
Primljen je i u talent akademiju, koju je vodila profesor dr. Vesna Damnjanović, i koja je brojala 20tak najboljih studenata Fakulteta Organizacionih Nauka.
Takmičio se na mnogim lokalnim i regionalnim takmičenjima te godine.
Među najvećim uspjesima svrstao bi plasman u finalnu rundu takmičenja Central European Case Competition organizovanog od strane Corvinus univerziteta iz Budimpešte, kao i osvojeno prvo mesto na takmičenju Global Circular Challange organizovanog od strane škole London School of Economics and Political Sciences.
Sport: Dragana karakteriše i sportski duh. Od malih nogu je težio ka fizičkim aktivnostima, i oprobao se u različitim sportovima. Najveće uspjeh u sportu ostvario je u Leirii, Portugal, učešču na evropskom prvenstvu U18 i to 2 godine za redom. Sportom se bavi rekreativno od kada se posvetio studijama.
- Četvrto mesto 2018. i 2020. godine na takmičenju CodeIT u Sofiji i 3. mesto 2019. godine.
- Treću nagradu na međunarodnom takmičenju BSUIR Open 2019. godine
- mesto (zlatna medalja) na regionalnom takmičenju ICPC 2019. godine u Bukureštu i plasman u svetsko finale u Moskvi (koje će biti održano krajem ove godine)
- mesto (zlatna medalja) na regionalnom takmičenju ICPC 2020. godine i plasman u još jedno svetsko finale
- Plasman u finale Googlovog timskog takmičenja HashCode (14 mesto od 9000 timova)
Pored angažovanja na brojnim online platformama za takmičarsko programiranje u prethodnih 6 godina kao sastavljač zadataka i tester, tokom master studija radio za firmu Interview Kickstart.
•prvo mesto na Global Circular Challenge 2021 u organizaciji London School of Economics
•treće mesto na FEP Porto u organizaciji Univerziteta porto
•jedan od top 3 tima na L’Oreal brandstorm takmičenju
•jedan od top 3 tima na Unilever takmičenju.
Zorana je veliki zagovornih internacionalnih iskustava, te je i sama učesnik dve razmene:
•FLEX razmena, jednogodišnje školovanje u Teksasu, SAD
•Erasmus mobilnost, jedan semestar na DHBW u Hajlbronu, Nemačka
Zorana se bavi volonterskim radom od svoje 10. godine, od kojih ističe dve godine iskustva kao City Representative u Američkom savetu za internacionalnu edukaciju, poziciju ambasadora Univerziteta Indijana u okviru svetskog BBICC takmičenja i mentorsku poziciju na UPshift projektu u organizaciji Razlivališta i UNICEFA.
Diplomirao je, magistrirao i doktorirao na Fakultetu organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu. Pored toga, poseduje sledeće stručne sertifikate: Certified Lean Six Sigma Black Belt, Certified Business Architect i Certified Performance Management Professional.

Osnovnu i srednju školu je završio u Loznici, dok je u Beogradu studirao na Medicinskom i Prirodno- matematičkom fakultetu.
Bio je aktivan u organizaciji Mladih istraživača na Beogradskom univerzitetu, u Mladim istraživačima Srbije i u omladinskoj organizaciji u oblasti obrazovanja i nauke.
U Istraživačku stanicu Petnica je došao 1982, gde je, sa manjim prekidima, ostao do maja 2021.
Sredinom osamdesetih godina bio je na čelu Izvršnog odbora Republičke zajednice nauke.
U periodu 2001-2002. godine obavljao je funkciju zamenika ministra prosvete Gaše Kneževića u vladi Zorana Đinđića.
Objavio je više radova u domaćim i međunarodnim časopisima na temu obrazovanja, nauke, rada sa talentima, ekologije itd.
Oženjen je, otac dvoje dece.
Živi u Valjevu.
Do sada je, za više stotina učesnika iz različitih industrija, kreirala i izvela veliki broj treninga na teme unapređenja komunikacionih veština, timske produktivnosti, menadžerskog i liderskog potencijala, prodajnih veština, unapređenja javnog nastupa, razvoja emocionalne inteligencije, kotrole stresa i upravljanja vremenom.
Na razvoju ljudi i organizacija pre Asseco SEE radila je kao interni i eksterni konsultant, u NVO sektoru, javnoj upravi i internacionalnim konsultantskim kućama, kao i u preduzetničkom okruženju.
Ima bogato iskustvo u radu sa mladima na programima osnaživanja njihovih veština i pristupa tokom procesa potrage za poslom i adaptacije na novo radno okruženje.
Ana started her HR career in New York City with Colgate-Palmolive company in a leadership development program with rotational assignments to Brussels, Prague and across the United States. Having spent five years in NYC she moved to California next, continuing to grow her HR career with high tech industry leaders, such as Twitter and Symantec. After having twins, Mila and Philip, Ana and her husband decided to leave the hectic lifestyle of Silicon Valley and move to Portland, Oregon where Ana joined Jaguar Land-Rover as Head of HR for North American Engineering.
Ana holds BA degree in Economics and Business Administration from American University in Bulgaria and Master’s degree in Industrial and Labor Relations from Cornell University. Her HR specialties include: International HR, Strategic business partnership, Developing high potential talent and Building high performing teams.
Od januara 2019.godine počinje sa radom u Addiko banci kao specijalista za upravljanje talentima, u okviru koje je zadužena za proces selekcije i regrutacije, kao i edukaciju i razvoj zaposlenih. Zadužena je za saradnju sa fakultetima i organizaciju prakse u okviru Addiko Banke, uz želju da se ovaj program unapredi i uspostavi što bolja komunikacija sa mladim ljudima koji bi na ovaj način dobili priliku da se usavršavaju i steknu prvo radno iskustvo u poslovnom okruženju.
Majka dve ćerke Nine i Eve. Voli da čita knjige iz oblasti socijalne psihologije i istorije.
Od samih početaka karijere se razvijao sa fokusom na privlačenje i upravljanje talentima, kao i kreiranja programa za prve karijerne korake mladih. Sada radi u kompaniji NIS na poziciji Menadžer za razvoj brenda poslodavca (Employer Branding Manager). Veći deo dosadašnje karijere usmerio je na razvoj i jačanje brenda poslodavca, razvijajući programe i alate za privlačenje mladih, kao i sarađujući sa studentskim organizacijama i fakultetima. Kako kaže, svoj posao voli jer je do sada imao priliku da se upozna sa preko 2.000 mladih sa kojima je razgovarao o najvažnijem periodu karijere – samom početku, da odgovori na mnoga pitanja, otkloni brojne nedoumice i pruži savete za laki početak i brzo učenje.